Пятница, 29.03.2024, 12:01
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | РОМО "Жіноча Громада" | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Календарь новостей
«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Поиск
Друзья сайта
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 47
Статистика
Кластер гостьового бізнесу "Сільська Родина"
Інформація про нас
Створення та діяльність громадської організації “Тячівський районний осередок Міжнародної організації  “Жіноча Громада"

   Ідея створення громадської організації прийшла в 1995 році, але нестабільність та розбалансованість політичних реформ в Україні вносили сумніви в необхідності такої організації та її легалізації, як самостійного, юридичного самооргану населення - ГРОМАДИ . Зібравшись з силами ми почали збирати інформацію про потреби громадян сільського регіону. Таким чином, необхідність створення громадської організації підтвердилась. Нам хотілось, щоб наша робота була не марною і ми вирішили вибрати ту організацію, яка б нам імпонувала по духу, по Особистостях, які працювали в організації. Восени 1999 року на засіданні Ради нелегалізованої ГО “Спарта” ми вирішили звернутись до Президії ГО Міжнародної організації “Жіноча Громада” – голова Марія Драч.

  На початку 2000 року нас прийняли, але в зв’язку з негараздами, викликаними другою повінню на Закарпатті, що охопила і село Калини змогли легалізувати осередок лише 24.травня 2001 році в управлінні юстиції Тячівського району шляхом письмового повідомлення наказ №22 від 24 травня 2001 року.

  Ми проводимо самостійну діяльність, яка не суперечить Статуту вищестоящої організації та маємо повну назву “Тячівський районний осередок Міжнародної організації “Жіноча Громада” (надалі РОМО “Жіноча Громада”). Своєї печатки та рахунку не маємо.

  З ініціативи ГО РОМО „Жіноча Громада” в трьох школах Тячівського району працювали волонтери Корпусу Миру США в Україні.

Проведені тренінги в 1999 році по лідерству, гендерних аспектах, запобігання торгівлі жінками і дітьми та по домашньому насильству показали, що робота просвітницьких Акцій допомогла вирішити багато актуальних проблем. Ще більше їх винесено на поверхню. Це сприяло залученню Громадськості до участі в діяльності громадської організації.

  Співпраця з усіма секторами суспільства та міжнародними інституціями дала успішні результати у розвитку таких спецпроектів як:

- Здоровий спосіб життя; 
- Школа локального розвитку. 
- Власна справа – роботодавець 2010 року; 
- Інформаційний простір 
- Правова гендерна освіта 
- Депутат: функції і дії. 


  Це об’єднані актуальні складові розвитку Особистостей, які здатні свідомо брати активну участь в процесах трансформації суспільства та змінювати світ навколо себе.

  Довголітня співпраця громадської організації з Громадськістю надихнуло нас створити проект “Разом змінимо світ навколо себе” мета якого, допомогти сільському населенню визначеного Соціополісу через надання фахових консультаційних, навчальних та інформаційних послуг, що збільшить можливості брати участь у розбудові правового гендерного відкритого демократичного громадянського суспільства. 

  Своїм проектом хочемо звернути увагу на відсутність програми стратегічних бачень та стратегій органів місцевого самоврядування у роз витку сільських територій та фундаментальних змін менталітетних рішень в розвитку духовно-патріотичних аспектів націлених на прогресивні зміни в навколо себе та в суспільстві.

  Наші дослідження та аналіз діяльності організації показали великий інтелектуальний потенціал, прагнення до знань односельчан . Проте зміни державного устрою, переломні урядові кризи, зниження фінансування в державні програми привели до зниження добробуту і морально- духовної деградації суспільства

  Метою нашого науково-освітнього процесу є не лише засвоєння знань, умінь та навичок, а й створення у майбутніх Лідерів цілісної картини світу, формування всебічно розвинутої обдарованої особистості дівчат і юнаків, підготовка їх до вирішення складних

життєвих ситуацій, а також збереження психологічного здоров’я, особливо серед дітей і молоді. 

  Незважаючи на опозиційні перешкоди, відсутність приміщення, фінансування, відповідних навичок, нейтрального відношиння влади, самостійна діяльність осередку є успішною і впливовою завдяки наполегливості, терпінню, працьовитості та прагнення самовдосконалюватись самим, допомагати тим, хто хоче добиватись успіхів.

  Участь в тренінгових програмах інших громадських організацій надала можливість самим проводити тренінги і семінари, вести дебати та багато інших заходів.

Ми брали участь у міжнародних Програмах:  

1999 р. – Тренинг Ген дерна рівність. Консорціум ННД = США.

2001 р. – Перший Ярмарок Жіночого підприємництва та гендерних проектів. м.Київ ПРООН.

2001 р. – Заключна Акція “Скажіть дітям -ТАК” м.Київ, ЮНІСЕФ.

2003 р – Розбудова Асоціацій м. Київ БІЗПРО.

В ході проведення програмної діяльності було реалізовані наступні проекти:

· Тренінг по лідерству за сприяння Консорціуму ННД-США в селі Калини

· Семінари по запобіганню торгівлі жінками і дітьми, проведеного ЦКЦ “Закарпаття” м. Ужгород в селі Калини і селищі Дубове.

· Проект “Гармонія” Штат Вермонт проводив зустріч з населенням с. Калини, смт. Дубове, м. Тячів, де розглядали проблеми домашнього насильства, створення кризових центрів, та розповідали про участь департаменту поліції США по даних проблемах.

Семінар “Наркотики та алкоголізм” проводився з участю райдержадміністрації, райлікарні, міліції, Тячівського району. 

· Налагоджено співпрацю і підписано Меморандум з фондом Сталого Розвитку “Стара Волинь” на Хмельниччині.

  Органи влади не чинили перешкод, але активної участі в заходах не приймали. Отже, складалась негативна думка в окремих громадян і держслужбовців щодо діяльності ГО, яких ніхто не фінансував на місцях. Опитування і дослідження, проведення тренінгових програм та надання консультаційно- інформаційних послуг привело до успішних результатів не тільки з боку проектної діяльності, але головне – поліпшилась громадська думка та змінилось ставлення до діяльності громадських організацій збоку консервативного чиновництва.

Зміни в суспільстві України напередодні виборів показали, що наша діяльність варта реформуванню в наданні високоефективних послуг населенню визначеного Соціополісу, яке події в Україні не здивували, бо на вулиці 2004-2006 р.р. Проблема створення сільських сервісних центрів залишається гострою і актуальною. Адже інформована Громадськість є вмотивованою, здатною прогресивно мислити, брати активну участь у процесах трансформації, які відбуваються навколо себе та в суспільстві. 

Досвід і діяльність сільских та міських громадських організацій є позитивним і впливовим, направлений на перспективний розвиток гендерно-рівних можливостей участі кожної людини в побудові демократичного та конституційного суспільства.

  Взаємовідносини між громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування Соціополісу налагоджені до тісної співпраці в розвитку демократичного управління через реформування системи послуг населенню, що сприятиме розробці місцевих програм соціально-.економічного роз витку Соціополісу, адаптованих до кожного населенного пункту.

Участі громадян у процесі прийняття рішень у вирішенні актуальних проблем Соціополісу сприятиме просвітницька робота. Організація заходів з метою поінформованості громадян (здоров’я населення, екологічні катаклізми, освітні програми тощо) збільшить можливості збереження традиційної культури Краю.

Співпраця усіх зацікавлених сторін допоможе Громадськості Соціополісу удосконалити власні ініціативи, набути нових знань, отримати фахові консультаційні та інформаційні послуги, що спонукає населення приймати активну участь у розбудові правового гендерного демократичного відкритого громадянського суспільства та передавати набутий досвід та знання іншим.

  Спільно з молодіжною організацією м. Ужгорода ЗОО МО “Наше Покоління” отримали грант КУГФ, Агенства Міжнародного розвитку Посольства Канади в Україні на проект “Сприяння розвитку правової гендерної свідомості в селах і містах Закарпатської області”. Успішним результатом програмної і проектної діяльності стало створення Організації Громадянського Суспільства територіального гендерного Центру “Сільська Родина” в с. Калини, де Громадськість з 1999 року приймає активну участь у багатьох спецпроектах нашого осередку та на протязі десяти років прислухалась до інноваційних методів вирішення особистих та громадських проблем.


Конструктор сайтов - uCozCopyright MyCorp © 2024