Среда, 24.07.2019, 12:01
| RSS
Главная
Меню сайта
Форма входа
Календарь новостей
«  Июль 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Поиск
Друзья сайта
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 47
Статистика
Кластер гостьового бізнесу "Сільська Родина"
Главная » 2011 » Июль » 8 » Конференція на тему взаємодії ОГС із владою
Конференція на тему взаємодії ОГС із владою
20:09

8 липня 2011 року в Києві проходить Міжнародна конференція «Удосконалюючи партнерство між владою та громадянським суспільством: досвід, моделі, методи».

16:45: Відбувається Простір для навчання. Учасники конференції обмінюються практиками ефективного співпробітництва між органами влади та громадськістю.

12:32: "Якщо ви не захочете в своїй країні змінити щось на краще, то фінансова допомога буде неефективною. Все залежить саме від вас громадськості", - наголосив Філіппо Аддарії, Мережа Еуклід.

Бен Реттенбері, Мережа Еуклід, повідомив, що за результатами круглих столів, які відбулися протягом двох років у рамках проекту, було розроблено платформу, за допомогою якої буде покращуватися взаємодія влади та ОГС. З практичними напрацюваннями можна буде ознайомитися в методологічному посібнику, який буде розроблено найближчим часом.

"Завдяки даному проекту ми хотіли показати представникам громадянського суспільства іншу модель співпраці з владними структурами: не потрібно жалітися владі на проблеми, які існують, а потрібно пропонувати ефективні рішення цих проблем", - зазначив він.

Роман Шутов, Творчий центр ТЦК, прокоментував механізм співпраці влади та громадськості, на якому сконцентрувалися ОГС у рамках цього проекту, а саме - створення громадських рад. "Ті практики, що напрацювали ГО в регіонах, які охопив проект (Херсонщина, Луганщина, Полтавщина, Сумщина), свідчать про чималий підйом можливостей ГО досягати змін, про покращення навиків адвокативної та мережевої діяльностей. Робота нових ГР, які було сформовано на початку цього року, підтверджує, що інструменти, які існують в Україні для налагодження діалогу між владою та ОГС стали ефективнішими та якіснішими", - сказав пан Роман.

Дар'я Мандзюк, Центр Контакт, висловила думку, що було би дуже добре, якби в рамках подібних проектів існував такий компонент як підтримка висвітлення заходів, а також результатів, яких досягли НУО, як на регіональному, так і національному рівнях. Адже неінформування владних структур про діяльність НУО є перепоною для ефективного партнерства.

"У Молдові більш приємна та ефективніша платформа для співпраці між ОГС і представниками влади була сформована після переходу від комуністичних авторитарних позицій до підтримки демократичного вектору", - зазначила Олена Бадюр, CReDO. Також вона розповіла про досягнення успішних результатів у таких областях як права людини, недискримінація та прийняття рішень.

"Якщо бути категоричним до себе, а добрим і щирим до людей, тоді можна чекати на зміни", - підсумував Віктор Бобиренко, Бюро політичного аналізу, європейський досвід.

7 липня 2011 року в Києві відбувся Міжнародний круглий стіл «Пошук інструментів співпраці влади та ОГС: досвід України, Молдови та Великобританії».

В ході круглого столу обговорювались інструменти, що існують для налагодження партнерства між владою та громадським сектором, шляхи підвищення їх ефективності та перспективи використання закордонного досвіду для покращення міжсекторального партнерства в Україні та Молдові.

Питання до обговорення:

 • Чи спроможні українські ОГС вести діалог з владою на різних рівнях для досягнення позитивних результатів?
 • Як побудувати конструктивну і взаємовигідну співпрацю між ОГС та владою?
 • Де можна про позитивний досвід співпраці органів влади та ОГС в Україні?
Тривалість заходу: 14.00 – 18.00.

17:56: Під час другої частини заходу було презентовано приклади успішної співпраці між владою і громадськістю на локальному рівні в Україні та Молдові.

Владімір Гіцу, Центр Контакт, Молдова, розповів про взаємодію ОГС і органів влади в регіоні Белтц. Перепоною на шляху знаходження спільних точок дотику стала ліва ідеологія влади. Тому громадськість вирішила співпрацювати з місцевими владними структурами в соціальних питаннях.

Було створено 6 центрів для роботи НУО, які надають допомогу різним верствам населення. Вважливий момент – фінансування їхньої роботи здійснює уряд.

Максим Єлігулашвілі, Молодіжний центр регіонального розвитку, Україна, презентував проект зі створення молодіжних консультативно-дорадчих органів на прикладі Херсонського регіону. Для успішної реалізації проектів, на його думку, потрібно:

 • бути гнучким, компетентним і відкритим;
 • займатися постійним пошуком партнерів;
 • не зупинятися на досягнутому;
 • уміти домовлятися.

Віктор Король, Альянс доступу до інформації та навчання центрів громад Молдови, розповів присутнім як за допомогою новітніх технологій їм вдалося долучити людей з вадами зору в виборчий процес. А Ганна Киященко, Суспільна служба України, поділилася позитивним досвідом створення громадської ради в Полтаві.

«Потрібно бути компетентними, тоді влада буде частіше прислухатися до громадськості. А, якщо ми будемо компетентніші за владу, то ми зможемо зробити так, що влада буде нас слухати», - підбили підсумки організатори круглого столу. 

16:32: Як повідомила Тетяна Андрійчук, Департамент інформації та комунікації з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, спільними зусиллями органів влади та органів громадянського суспільства вдалося видати перше періодичне видання для громадських рад – «Вісник».

На її думку,перспективним напрямком у забезпеченні діалогу між владою та громадськістю є те, що Кабінет Міністрів України планує ухвалити положення проведення конкурсів серед ГО на отримання фінансового забезпечення від держави.

Бен Ретенбері, Мережа Еуклід, Великобританія, розповів як протягом двох років, провівши ряд заходів (круглі столи, майстер-класи, навчальні поїздки за кордон тощо), вдалося досягти головної мети проекту – побудувати новий рівень стосунків між урядом та громадськістю.

Максим Лациба, Український незалежний центр політичних досліджень, акцентував увагу на правових механізмах співпраці влади та ОГС.

Ключовими інструментами налагодження діалогу між урядом та громадськістю в Україні є:

 1. Експертиза органів виконавчої влади – досить простий механізм, який дає практичні результати.
 2. Формування дорадчо-консультативних органів при виконавчих органах влади, а саме – громадських рад – це дало можливість самоорганізуватися громадськості.
 3. Порядок консультацій з громадськістю – цей інструмент недостатньо результативний і потребує популяризації.

Як зазначив пан Максим, коли є співпраця, тоді є результат. Тому одне із завдань ОГС – постійне підтримування комунікації з урядом.

У свою чергу Стелла Которча, Академія освітнього розвитку, Молдова, поділилася з учасниками круглого столу молдовським досвідом співпраці влади та громадськості. За два роки вони домоглися прийняття нових законів, які допомогли вийти на ефективніший шлях комунікації між органами влади та ОГС: Закон про свободу преси та Закон про прозорість прийняття рішень. Щодо останнього, то він дає можливість представникам ГОС приймати участь в законотворчому процесі в Молдові.

Віктор Бобиренко, Бюро політичного аналізу, Україна, зазначив, що за допомогою цих програм: «Ми побачили європейський стандарт, де головне не держава, а людина. Коли успішна людина, тоді й успішна держава. Саме цей досвід і потрібно застосовувати в Україні».

Програма:

 • 14:00 – 14:10 Вітальне слово

Філіппо Аддарії, Мережа Еуклід, Великобританія
Тетяна Андрійчук, Департамент інформації та комунікації з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Єлена Гріцко, Міністерство Юстиції Молдови, голова Відділу Неурядових Організацій

 • 14:10 – 14:30 «Посилення громадянського суспільства через кордони для розвитку демократії»: перебіг та результати проекту

Бен Ретенбері, Мережа Еуклід, Великобританія

 • 14:30 – 16:00 Забезпечення діалогу між владою та громадськістю: аналіз моделей

Максим Лациба, Український незалежний центр політичних досліджень, Україна
Стела Которча, Академія освітнього розвитку, Молдова
Віктор Бобиренко, Бюро політичного аналізу, Україна

 • 16-30 – 17:30 Пошук можливостей: приклади успішної співпраці між владою та громадськістю в Україні та Молдові

* * *

Адреса проведення заходів:
м.Київ, вул.Госпітальна 4.

Офіційний хештег заходу: #csogov

Канал на YouTube: youtube.com/playlist?list=PL4CDB8EA6E74A0381

Embed-код вікна онлайн-трансляції: 
<object classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000" width="480" height="296" id="utv642012"><param name="flashvars" value="autoplay=false&amp;brand=embed&amp;cid=8713607&amp;v3=1"/><param name="allowfullscreen" value="true"/><pьaram name="allowscriptaccess" value="always"/><param name="movie" value="http://www.ustream.tv/flash/viewer.swf"/><embed flashvars="autoplay=false&amp;brand=embed&amp;cid=8713607&amp;v3=1" width="480" height="296" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" id="utv642012" name="utv_n_922348" src="http://www.ustream.tv/flash/viewer.swf" type="application/x-shockwave-flash" /></object><br /><a href="http://www.ustream.tv/" style="padding: 2px 0px 4px; width: 400px; background: #ffffff; display: block; color: #000000; font-weight: normal; font-size: 10px; text-decoration: underline; text-align: center;" target="_blank">Live Broadcast by Ustream</a>

Захід відбудуться в рамках проекту «Посилення громадянського суспільства через кордони для розвитку демократії», що впроваджується спільно низкою громадських організацій: Euclid Network (Великобританія), Творчий центр ТЦК, Ресурсний центр ГУРТ (Україна), Contact Center (Молдова), World Window (Молдова), CReDO (Молдова), FDSC (Румунія), European Exchange (Німеччина). Проект фінансово підтримується Фондом демократії ООН (UNDEF).

Джерело: http://gurt.org.ua/news/events/10979/


Просмотров: 299 | Добавил: klaster-kalyny | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Конструктор сайтов - uCozCopyright MyCorp © 2019